Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Hlavní strana

Pálava:

Inovovaný model nafukovací kánoe Palava zaujme svým sportovnějším vzhledem a lepšími jízdními vlastnostmi, které získal zostřením přídě i zádě a prodloužením trupu. Tyto změny umožňují umístění většího množství bagáže nebo větší variabilitu instalace sedaček.  Svou šířkou a vodorovným uchycení poskytují komfortní sezení, ale současně stehenní popruhy umožňují bezpečné zakleknutí při plavbě v peřejích. Kánoe je vhodná jak na turistické sjezdy řek do obtížnosti WW2, tak na pohodlnou jízdu po klidné hladině přehrad a jezer.
     Tolik o Pálavě píše Gumotex.
My jsme v naší Půjčovně lodí Berounka a Sázava Pálavu testovali na náročnosti WW3. Jak je z obrázků patrné, podařilo se nám Pálavu několikrát pořádně zalít vodou. Loď neztratila svou stabilitu a za pomoci silného háčka bezpečně přistávala po okraje zalitá vodou. Ukazuje se, že nový model Pálavy je obratná a stabilní turistická loď. Zvednutá špička umožňuje lépe zdolávat vlny, ale bez vylévacího komínu je využitelná na turistickou vodu. Je štíhlejší než Baraka, na pomalejších řekách bude jistě i rychlejší než Baraka.
 

Závěr:    

 
Naše pocity jsou z nového modelu Pálavy dobré. Jedná se o obratnou stabilní loď, která bude bez obtíží zvládat předepsanou náročnost řeky. Pokud ji podržíte na pádle na rozhraní proudů, je odolnější na krut, než její starší předchůdkyně. V Půjčovně lodí berounka a Sázava jsme ještě  Pálavu opatřili protioděrovými pásy z měkčeného PVC, aby byla zvýšená odolnost lodi při zdolávání řady jezů na našich letních řekách.