Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Hlavní strana

Testovali jsme nové Ontario 420 pro naši Půjčovnu lodí Berounka a Sázava.

Na kanále v Roztokách u Křivoklátu jsme testovali nové Ontario 420.
 

Ontario 420:

Ontario je šestimístný člun vhodný pro vícedenní putování po řece s celou rodinou nebo přáteli a plnou bagáží. Tento člun svým tvarem a rozměry nejvíc připomíná Colorado, avšak Ontario je jeho suchou verzí s uzavřenou zádí. Díky svému tvaru je tato loď i na vzdory své velikosti dostatečně rychlá a snadno ovladatelná. Lehce zvednutá příď krytá palubou z pevného Nitrilonu zabraňuje vniknutí vody do lodi při průjezdu peřejemi nebo sjezdu menších jezů na řekách do stupně obtížnosti WW2.
     Tolik o Ontariu 420 píše výrobce Gumotex Břeclav. Zatížil jsme Ontario uroslými muži a testovali jej v podmínkách WW3. Přetížené Ontario jsme  zkoušeli na vodě o stupeň obtížnější než je od výrobce uváděno. Ontario si zachovalo slušnou ovladatelnost. Vzhledem ke svému tvaru bude na řece rychlejší než Colorado 450, je i točivější. Na kanálu při náročnosti WW3 při plném zatížení se již začalo zalévat na některých vlnách, ale stále si zachovávalo svou stabilitu a ovladatelnost. 

Závěr:

Ontario 420 je určitě dobrá volba pro půjčovnu na řeky typu Berounka, Sázava, Ohře a další, kde je náročnost řeky do WW2. Nemá otevřenou záď, jako Colorado 450, budete na této lodi stále v suchu. Pro šestičlennou rodinu, bez bagáže to bude dobrá volba. Budete chtít na Ontariu 420 vozit i osobní věci po dobu jízdy na vodě, zvažoval bych jezdit v 5 - 4 osobách. Testovali jsme Ontario ve dvou osobách a stále bylo dobře zvládnutelné. 
 

Pro řeky typu Berounka a Sázava je Ontario 420 lepší volba než známější raft Colorado 450.