Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Zpět

Roztoky u Křivoklátu – Nižbor 20 km

Tato trasa je vhodná spíš pro sportovně zdatné jedince. V dnešní době již není úplně běžné jezdit na Berounce úseky kolem 20 km. Podobnou trasu bych volil spíš v případě, že je střední nebo vysoká voda. Potom je Berounka rychlejší a jste schopni být ve Zbečně i za dvě hodiny.

Nechcete-li přenášet náhon do elektrárny, nasednete na lodě v Roztokách u Křivoklátu u restaurace u  Jezzu. Přejedete napříč přes řeku a přetáhnete jez. Odsud vás čeká pohodová, mírně proudící řeka řeka. Při střední vodě nemusíte až do Zbečna pádlovat a přesto vás tam řeka za cca 3-4 hodiny donese. Na Zbečně využijete místního občerstvení v kempu nebo popojedete ještě o 200m níže a cca 100 před mostem jsou schůdky přímo do místní restaurace, kde je možno se zastavit na oběd. Po obědě voda pod Zbečnem zpomalí a přiblížíte se k jedinému jezu v Račicích. Jez doporučujeme překonávat na pravé straně. Při běžné vodě je jej možno při kraji sjet, případně po břehu přetáhnout. Končí se v kempu na pravém břehu řeky.

Voda do Nižboru už moc neteče, takže zdatní jedinci můžou krásně potrénovat svaly. Lodě vrátíte před na pravé straně před jezem v Nižboru.

Tipy na výlety: sjezd řeky je možné zkombinovat s prohlídkou hradu Křivoklát.

Upozornění: za vyššího stavu vody na Berounce doporučujeme si všechny jezy vždy nejprve dobře prohlédnout ze břehu!