Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Přijímáme objednávky na rok 2024

Velké slevy pro větší skupiny na 3 a více dní až 15%.

Objednat

Zpět

Roztoky u Křivoklátu – Zbečno 9 km, Račice 4 km.

Nechcete-li přenášet náhon do elektrárny, nasednete na lodě v Roztokách u Křivoklátu u restaurace u  Jezzu. Přejedete napříč přes řeku a přetáhnete jez. Odsud vás čeká pohodová, mírně proudící řeka řeka. Při střední vodě nemusíte až do Zbečna pádlovat a přesto vás tam řeka za cca 3-4 hodiny donese. Na Zbečně využijete místního občerstvení v kempu nebo popojedete ještě o 200m níže a cca 100 před mostem jsou schůdky přímo do místní restaurace, kde je možno se zastavit na oběd.  Po obědě voda pod Zbečnem zpomalí a přiblížíte se k jedinému jezu v Račicích. Jez doporučujeme překonávat na pravé straně. Při běžné vodě je jej možno při kraji sjet, případně po břehu přetáhnout. Končí se v kempu na pravém břehu řeky.

Několik vychytávek:

-       Můžete dojet do Račic den předem, přespat v kempu, ráno skočit na vlak na nedaleké zastávce a dojet do Roztok vlakem. Z nádraží v Roztokách u Křivoklátu vede k řece červená turistická značka stále podle trati.      

         Svou vodáckou trasu si doplníte o příjemnou procházku. Až dojdete k řece, odbočíte doleva a po cca 300 m dojdete k restauraci u Jezzu.

-       Můžete končit i ve Zbečně a opět se vrátit do Roztok vlakem

-       Z jednodenní trasy si uděláte dvoudenní, pokud opět v račicích přespíte a dojedete druhý den do Nižbora.

Tipy na výlety: sjezd řeky je možné zkombinovat s prohlídkou hradu Křivoklát.

Upozornění: za vyššího stavu vody na Berounce doporučujeme si všechny jezy vždy nejprve dobře prohlédnout ze břehu!